Saturday, October 26, 2013

VIIMASED SÜGISTÖÖD

Hommikul välja minnes oli ilm pilves,kuid ei sadanud.10.00 alates vihmasadu ja aeg-ajalt tugev.Nädala sees õhtuti peale tööd ei saa enam midagi teha. Kasutasin ka selle vihmase päeva koristustöödeks.Kõige rohkem tegi muret just iiristeala,mis oli paksult mahalangenud õunapuulehtedega kaetud.Männiokastest ei räägigi kohe,suurte tuultega kõvasti maha langenud.Vähemalt selle sain korda ja tegin ka oma südamerahustuseks turvalintidega piiratud aia ümber.Tuppa tulles ei olnud "hamba all ka kuiva kohta",aga süda on rahul.
Hommikul ei sadanud veel ja sain oma uue abimehega lehed kokku tuulata.Riisuda ja püsikutelt vanu lehti koristada sain ka vihmaga.
Niisiis, lehepuhur-imurist ka paar sõna.
Kuna rooside ja iiriste vahelt lehtede ja männiokaste kättesaamisine suur töö siis oli vaja mingit lahendust. FB ka küsisin nõu ja kuna tahtsin ka kindlalt imurit siis kaks ühes!Ja kindlasti ei tahtnud väga kallist,sest ainult hooajaline töö.Kuigi saab ka kerget lund koristada,aga arvan,et lumelabidaga saab ka tehtud.Nüüd praktika käigus olen selgusele jõudnud,et oleks piisanud ainult puhurist.Imemisvõime on ikka nadivõitu ja rehaga saab kiiremini.Aga puhumine ,vot sellest on suur abi 10 min. olid lehed ja enamus okkaid iiristealalt puhutud,hunnikus. Ka vihmamärjad lehed olid kergelt puhutavad. Pidin ainult nimesildid sügavamale maasse torkama,muidu oleks kõik läinud!
Ka roosidelt oli hea lehti ümbert ära tuulata, kotti imeda,aga peenras jäi kott roosiokaste külge kinni. Puhuriga said isegi osa alumisi kirjusid lehti ära puhutud.Rooside kuivad lehed,mis peenrast välja puhus, said  ilusti kotti imetud.Töötab ilusti ,aga suuremal pinnal on lihtsam kokku puhuda ja rehaga kärusse .Kotti imedes läheb aeglaselt ja tundub mängimisena.
Sel aastal roosid korda ühegi kriimuta!
Korraga juba märg, siis said kõik siberi iiriste lehed maha lõigatud ,lehed tuulatud ja siis uuesti kaetud.Jõudsin ka päevaliiliad korda teha.
Tänaseks on aed talveks valmis.Eelmine nädalavahetus said roosid mullatud ja vaarikad korda.On veel lehti riisuda, sest osadel talveõunapuudel on lehed veel küljes.

Ei ole just profiriist,aga hea hind ja tööd teeb  korralikult.Tundub soomlaste oma.
Lehepuhur-imur
Lehed hunnikusse puhtutd


Traksidega üle õla  ja tööle

Lume kogumiseks ja liigse vihma eest kaitstud
Vaarikad korras
Roosid mullatud
Iiriste ala kitsede eest turvalindiga ümbritsetud.


3 comments:

 1. Ilus, ilus, ilus. Ma mõtlen aeda

  ReplyDelete
 2. Aed on peale korrastamist väga ilus. Ja kui vähegi võimalik, on alati arukas endale "abimehed" muretseda, sest töö läheb kordades kiiremini. Usun, et said ta normaalse hinnaga.

  Sul pole eriti palju muid püsikuid, aga kui ma enam nende pealseid maha lõigata ei saanud, võttis mees hekilõikuri ja vuristas nad kõik tunniga maha:) Ainult aediiristega ei saa sedasi toimetada. Kui oskad ühest riistapuust saada 2 ühes, on ikka hea tunne küll.

  ReplyDelete
 3. Mul ka puhur, aga nats nõrk. Ma pole küll proovinud märgasid lehti puhuda, aga arvan, et ei saa, pealegi on mul neid liiga palju.Kuulsin kuskilt, et võib muruniidukiga. Võtsingi täna kätte ja niitsingi neid märgasid lehti.Jäi tore pudi, see võib küll muru peale jääda, on kompostiks.

  ReplyDelete