Monday, December 30, 2019

DETSEMBRIHEIETUSED

Selle aasta detsembri märksõnadeks võiksid olla -vihm ,tuul ja udu.
Kuigi kuu algas paljutõotavalt,oli -3.3C ja maapinnal võis imeõhukest lumekirmet isegi leida.Paaril järgmisel ööl olid veel miinuskraadid (2.12 -6.6C ja 3.12 --4.1C) kuid edasi ilm soe ,vihmane ja plusskraadides.6 dets päeval +6.4C tuuline.3,dets oli imeline härmatis puudel,kuid seda ilu jätkus vaid üheks päevaks.
10 dets.õhtuks ilm jahenes ja öösel kerged miinuskraadid -2.3 --4.2C vahel.kuid tuuline.
12.dets.pealelõunat sadas vähest lörtsi,kuid see sulas maha jõudes ja läks järgmiseks päevaks üle korralikuks vihmasajuks.
18.dets.päeval temperatuur +8.9C tuul tormine,õnneks suurt pahandust seekord ei teinud-paar puud ikka metsas murdus.
Edasi ikka soojalainel ja pea iga päev udutab vähest vihma.
Jõulupühad udus ja uduvihmas mis küll vaatamata tubasele jõulumeeleolule ja imelistele lõhnadele ja jõuluvanale jõulutunnet minus ei tekitanud.Ennem ikka kevad oli meeltes ja näpud sügelesid, nii ka esimene tellimine tehtud-!ikka kaktused Küll mul on hea meel,et uutele kaktusesortidele panin vihmakatte peale,kivilas vanad sordid märjad ja õnnetud,ehk päästab kate uued halvimast.Said ju sinna istutatud ka noored seemnekülvi Echinocereused.
Eile õhtul tõusis tuul ja sadas vähest jäävihma mis täna hommikuks oli üle läinud tavaliseks vihmaks,ilm udune ja päeval+4.1C.
Aasta kohe läbi saamas ja uus ees ootamas.Eks olen väikseid plaane juba kevadeks mõlgutanud,aga kevadeni veel aega ja see talv vaja üle elada ja vaadata mis see ääretult vihmane ja soe periood taimedele teeb.
Üldiselt võin selle aastaga rahule jääda.

Jõulud koos õitega:


                     ILUSAT AASTAVAHETUST JA HEAD UUT ALGAVAT AASTAT!

2 comments:

  1. Ilusat vahetamist teiegi peres !

    ReplyDelete
  2. Toredaid aastavahetusetegusid ja antagu kakutsitele sobivat armulist talve!

    ReplyDelete