Sunday, May 16, 2021

MAI ESIMENE POOL

 Mai algas +10C ja jahedama ilmaga.Puudel pungad alles ootel.

3.mai külm põhjatuul,sajab vihma ja aeg-ajalt ka lörtsi,te,p.+3C. Meil lund maha ei jäänud,aga Otepääl oli maa valge.4.mai hommik selge,+1C ,vähemat miinuskraade ei olnud.

5 mai-8 mai ilm endiselt jahe,sajab vihma ja 5.mail ka rahet,oli esimene äike meil.

9.mai -emadepäev oli juba rõõmsamates toonides,ilus päikesepaisteline ja temp.üle +10C.Kuulsin esimest korda õhtul kägu!

10-12 mai suur suvekuumus-päevaga muutusid puud roheliseks.Temp.+25C 12.mai päeval+28C,täispäike.Sai kartul ja aiavili lõpuks maha.

13-15 mai.suvekuumus taandunud ja asendunud pilvisema ilmaga,kuigi ae-ajalt piilub ka pilve tagant päike.Õitsemine on kiire-murelid täisõites,ploomid ja pirn päev hiljem täisõites,õunapuud veel ootel-ilus aeg.

15.maiks lubati küll vihma ja äikest,kuid meie peale lämbe ja pilviselt sooja ilma ei saanud midagi.Tallinn sai nii äikese,kui paduvihma.

Pilte aiastNeed võrratud topeltõielised tulbid on mind täiesti võlunudaprikoosi ilus roosa õis.Sel aastal õisi vähe,loodan ikka mõnda vilja ka saada

täna algas iiristeaeg-esimese The Fairy õiekesega
Ja hostade ilus tulemineTäna pikeerisin oma kaktusetited pottidesse,neid ikka jagus,teised ootavad kivilasse istutamist!


siit loodan õiekest

2019 a külvatud  Gymnocalycium bruchii näitas esimese õie-õis on suurem kui taim ise.

Escobaria missouriensis var.caespitosa kohe-kohe ka õit näitamas-nii et kolmandal aastal on võimalik külvist esimesi õisi näha.

3 comments:

  1. Sinu kaktuseasjandus on nii lahe, üh tulpi pidasin nelgiks ja üldse on kõik imearmas maikuus :)

    ReplyDelete
  2. Küll on armsakesed. Tiibpojeng on võrratu. Kes aprikoos sul kasvab? Mõnusat maid!

    ReplyDelete
  3. Oii, see viimane kaktus on ju täiesti ebamaine! Meil hakkasid murelid ja ploomid õitsema alles siis, kui juba jälle jahedamaks tõmbas ja enamus tulpe ka, st saab kaua nende õieilu nautida. Aga ikkagi tahaks soojemat.

    ReplyDelete