Tuesday, July 18, 2023

JUULI ESIMENE POOL

 Juulikuust on juba pool läbi ja tänasega on ilmad muutunud heitlikuks.Pool suve on juba läbi. ja loodan,et suvesooja ikka jätkub ka augustisse.

17-18 juuli oli superilm,päike ja +29-+30C.,pühapäeval lausa +32C.See oli juulikuu kuumim päev.Kogu Euroopa maadleb kuumalaine käes,siis meil on ilm olnud normaalne,täiesti suvine-oleme saanud vihma kastmiseks ja ka sooja.Õitsemine on saanud täis hoo sisse.Roosid on täisõites ja asi polegi nii hull kui alguses paistis-taimed küll väiksemad kui eelnevatel aastatel,aga õisi on ja ka eesaed meeldivalt roosilõhnaline.

7 juulil sai käidud väike tuur Ida Virumaal.Peamiselt Alutaguse  ja Struuga looduskaitsealal.Lapselapsed käisid "ussi leotamas"Jaama jões kuid keegi konksu otsa ei jäänud.  Aerutati ka Narva jõele,kala ei saanud,aga põnev oli olnud ikkagi.Aga jõe ääres oli sääski palju.Kalast ilma ei jäänud,sest kuidas Peipsi äärest ära tulla ilma rääbiseta oleks olnud ka patt.Hind oli küll sel aastal kohutav,aga paar kilo pannile värsket ikka sai ostetud.Väike tiir Vasknarvas,vaadatud Kuremäe kloostri Eelija kirikut,kuhu sisse küll ei pääsenud aga väravast sai aeda piilutud.

Koju sõit Peipsi äärt pidi.Kodus sai praerääbist söödud ja vaarikakooki söödud.

Eelmine nädal sai siberi iiriste vanemad sordid ümber istutatud.Puhmad olid nii suureks kasvanud ja seest tühjad ja õitsemine oli jäänud väheseks,maa oli õnneks piisavalt niiske,et julgesin seda suurt tööd ette võtta.

Mina hoidistan-maasikad-vaarikad-murelid moosiks ja osad külma ja esimesed kurgihoidised ka keldris.Päevaliiliad järjest avavad oma õisi ja liiliad õitsevad.Kaktused on tänaseks lõpetanud,aga oli ilus rikkalik õitsemine.Kõik juba eelnevatel aastatel nimedega tutvustatud,siis tegin paar pildipanoraami jäädvustamaks selle suve õitsemist.Kõik ei ole veel oma õisi avanud ja kõiki ei jõua ka jäädvustada.
1 comment:

  1. Rõõm kuulda, et keegi ka piisavalt on vihma saanud aga roosid on sel aastal minul uhkemad kui kunagi varem :)

    ReplyDelete