Tuesday, February 19, 2019

ESIMESED KÜLVID

Täna nägin esimesi lepatriinusid metsa all,olid küll uimasemad,kuid juba väljas.Arvan,et selle pika sooja ilmaga on neil vaesekestel ajaarvamine sassis,nagu mul endalgi.Seni kuni oli ilus ja lumine talveilm mõnulesin talves ja ei mingisugust kevadeootust,kui ilm soojaks ja kevadiseks muutus siis ka minul tekkis kevadrahutus ja nüüd ma siis muud kui külvan.
Temperatuur tänagi plusspoolel ja lumekiht korralikult kahanenud +4,5C pilves,kuid ei saja,edasi lubatakse talve jätku.
Kuigi esimene külv sai tehtud juba 2 veebruaril ja esimene tärkamine 10 päeva hiljem ilusate erksavärviliste ninakestega. Esimene külv oli rohkem idanemise katsetuseks.Jagasin neid seemneid ja kripeldas,kas ikka idanevad,muidu jään väga rumalasse olukorda.Idanesid ja siiani 11 taimest on tärganud 8 taimekest,seega ei ole 100% idanevus,või siis mõni ootab veel.Juttu on kaktusest,sügisel oma peenrast korjatud seemnetest,Opuntia fragilise liigist.
Külvatud on ka rododendronid.
Nädalavahetusel külvasin maitsetaimi ja täna oli kord paprika ja tšilli käes.Panin mõne seemne ka varast potitomatit "Tiny Tin"
Paprikast külvasin-"Marconi""Trapez" ja "Golden Calwonder"tšillilt oma taimelt võetud seemet.
Mullaks kasutasin Garden Soil mulda,segatuna liiva ja kookosmullaga,ning seemnetele peale sõelusin liiva.Paprika ajalehest pottides.

2 comments: