Saturday, June 27, 2020

NAUDIN KOOS KAKTUSTEGA SUVE

Juuni lõpp on osutunud eriti kuumaks.Nädala jagu +30C ümber ilmu ja päike,just kui lõunamaal.Kurta pole suvenautijatel midagi!Aiainimesed aga jooksevad voolikutega ja otsivad vilumaid kohti.
Täna +33,7C lauspäike.Kaktused mõnulevad,või õigemini praevad lauspäikeses kivilas,korraks viisin termomeetri sinna,aga tõusis lõppu ja tõin ära villu +50 sai kätte.Kaktused õitsevad juba nädala,paar sorti on hilisemad ja ka natuke varjus ja nendel läheb veel õite avamiseni mõni päev aega.
Nii et kõik kaktuseid kasvatama!
O.polyacantha -seemik- ja Opuntia fragilis"Smithwick" veel õisi avamas
Nooremad taimed kasvatavad agaralt uusi lülisid.Kevadised mahakukkunud lülid potitasin ja nüüd ootavad uusi omanikke.Omale uude laiendusse ei pane korduvaid sorte.Sõbranna olen ka jõudnud nakatada okkakiste tõppe ja koos sai tehtud tellimus uutele.sortidele.Ei saa enam ilma nendeta,kripeldas seni kuni sai tellimus tehtud,nüüd ootame taimi.Pisikesed seemikud kasvavad ka kenasti ja millalgi on lootus ka nende õisi näha.
Aga kindlalt talveks kuiva katte alla,ei eksperimenteeri enam,ainult liik jääb nagu alati katteta.Opuntia fragilis LZ 343

Opuntia aurea
Siin on õitsejad oma ilus.
O.fragilis "Füssen"
Opuntia fragilis "Freiberg" 
õis lähemalt
O.fragilis "Freising"kahevärviliste õitega
Avanedes helekollane,vanamaks muutudes lõheroosa

1 comment:

  1. Põnev! Ja ilus! Kui ainult meie muud aastaajad nii tujukad poleks.

    ReplyDelete