Friday, October 30, 2020

KULDNE OKTOOBRI LÕPP

Terve oktoobrikuu on olnud ilus ja kuldne,sel aastal punaseid toone nagu polekski,öökülmi ka pole õieti olnud,paar nullkraadist ööd ja miinimum temp. oli korraks 20.oktoobri õhtul,mil temperatuur langes meil paariks tunniks -2,3C, kuid kiiresti tõusis öösel ja hommik oli juba +4C.Oktoobrikuusse on ilma poolest sel aastal mahtunud nii kevadet,suve,talve kui õiget kuldset sügist koos tuulte,vihma ,lörtsi ja uduga.

Kuu alguse ligi +20C päevatemperatuur ja ka kuu lõpu 23. ja 27.oktoobril päevane soojus ulatus meil +14C. Mõni jaanipäev on ka jahedam.


Ka talvest ei ole oktoober meid ilma jätnud.Sünnipäeva pealelõuna üllatas lörtsisajuga ja maad kattis paari tunni jooksul õrn valge kiht.Loomulikult ei saanud lapsed koolivaheaja esimest liugu laskmata jätta,lõbu oli laialt.20.okt. langes õhtul temperatuur korraks miinuspoolele ja oligi oktoobritalv läbi.Need mõned vähesed miinuskraadid ei lõpetanud õitsemist ei roosidel,ega krüsanteemidel,ainult tagetesed said natuke pihta ja tuli ära koristada.


Esimesed kelguliud


Täna varahommikul paks udu,mis hajus alles lõunaks ja hetkel udutab vähest vihma,temp. päeval +10,5C Ka viimased ööd on olnud küllalt soojad-+10C ümber.Lehed meil veel enamus puus ja suurem riisumine ootab ees.Selle eest on männid meeletult okkaid maha ajanud tuultega ja kivila on paksu okkaprahi all talvele vastu minemas.Ainult Sedum ternatum oma erksa värviga püüab pilku.

Sedum ternatum


Täna lõunakski jagus veel udu

1 comment:

  1. Udusid on meil olnud aga lörtsi ja sellist valget maad mitte. Küll see vaade metsale on ilus.

    ReplyDelete