Thursday, June 24, 2021

JAANIEELNE VÄIKE MÜRGEL

 Suur kuumalaine tõi kohale jaanieelse ilutulestiku koos vihmavalangu ja väheste suurte raheteradega.Seda oligi selle üle +35C oodata.Maa tahtis kastmist ja selle ka sai ja väga korraliku,ning tõi värskendava õhu ja jaaniõhtut ei seganud.

Sadu hakkas kuskil poole nelja paiku pealelõunat ja kestis tunni jagu.Algas kõva paugutamise ja välgusähvimisega ja ilm läks pimedaks,nagu sügisöö ja siis tuli vastu katust suur kolinarada.Aknast vaadates olid raheterad ja päris suured,õnneks seda oli vähest aega ja edasi paduvihm,mis kastis kõik korralikult tunni aja jooksul.Täna varahommikul kella 4 ajal oli ka äike,mis küll õnneks kaugemal,aga üles äratas ja saime veerad tunni jagu paduvihma veel kastmiseks.

Kahjud selle saju ja raheterade puhul õnneks olematud-metsa all ja ääres oksaprahti ja käbisid,pojengid lörtsitatud,mõned augud hostades,kartulis ja rabarberis.
Enne vihma


peale vihma sama pojeng
Täna kuiv ja päike väljas,temperatuur hommikul tundus kohe kuidagi jahe,peale seda troopilist aega,aga mõnus ja värske +25C.Hommikul leidsin nälkjaid,õnneks pole lusitaania teetigu,mida algul kohe kartsin.
Kaktustel lülid ilusti küljes ja isegi kaldast jooksnud suur vihm oli neist mööda triivinud ja täna peale väikest silumist ja sättimist on kivila vagu vanasti ja pole arugi saada eilsest vihmast.

1 comment:

  1. Pojengid on lõputult ilusad, kuid alati vihm rikub selle ilu täielikult. Vähemalt P. lactiflora sortidel. Paras nöök!

    ReplyDelete