Monday, May 16, 2022

MAI ESIMENE POOL

 Mai algas jahedalt,päeval küll plusskraadid,öösel vähesed miinused.5 maiks kased veel värvi muutnud ei olnud,toomingas ja paju rohetas küll-tavaliselt on meil mai alguses juba ka kased rohetanud. Õitsevad hetkel varased tulbid,nartsissid,mis minul kuidagi ei edene,see põrgu kärbes teeb hävitustööd,kuigi nad mulle väga meeldivad.Koerahambad õitsevad,ka kollane "Pagoda" ja "Kondo" näitasid ka ikka mõne õie,ju siis olid veel lehekaenlas sügavamal peidus ja jäid kitse mokkade vahelt välja.Panin sinna päikesepatareil valgustuse ja jäid edaspidi puutumata.

5.mail kuulsin ka esimest korda kägu,kes kukkus ikka väga pikalt ja olen kuulnud ka mitmeid kordi veel.

6 mai ilm päikesepaisteline ja päeval +18C ja ööd ka vähestes plusskraadides.

7.mai-päeval +21C ja lausa südasuvine ilm ja päevaga hakkasis kased rohetama.

8 mail ilm jälle jahedam ja tuuline, põhjatuul tegi ilma jahedaks,murelid ja kirsid meil veel ei õitse,kuid kohe-kohe puhkemas.

10 mai -15 mai-ilmad tuulised,päeval plusskraadid ja ööd mõned kraadid plussis.Kirsid õitsevad.

Olen tasapisi aiavilja maha pannud ja kasvuhoones tomatid maha istutatud.Meil siin õitsemine kuidagi kaootiline-tiibpojeng veel nuppus,kuid eile avanes esimene iirise õis. Rodod pungas,kuid õied lahti veel ei ole.Priimulad on täisõites-kõrvikud said korralikult talvega kahjustada ja osad hukkusid,kuid need omakülvi "krantsid"on imelised,väga naudin neid erilisi õisi.

Kevad on kuidagi väga visalt edenemas,õiget kevadsooja on olnud vaid paar päeva ja tuul põhjast puhudes teeb ka päevase olemise kõledaks.Vihma oleks väga vaja,õieti polegi korralikult sadanud vaid mõnel päeval kerge uduvihm,mida kastmiseks küll  nimetada ei saa.

Aias ikka õisi on,kuid tahaks sooja ja seda kohe väga.Pikk külm talv seljataga ja ootan soojust.Nurmenukuväli õitseb ja teeks korjatud,rododendronid,mis õitsesid aprilli lõpus on siiani veel nuppus.Täna esimene muruniitmine.

Aias on õisi ikka ka.
 
P:J MEZITTveel nuppus

Eile esimene iirise õis-Spring FreshNo comments:

Post a Comment