Wednesday, May 25, 2022

PAARIPÄEVANE SOOJAPERIOOD

 Kuni mai keskpaigani ilm jahe 18.maist vähene ilma paranemine,19.mail hommikupoole udutab vähest vihma ja pilves,kuid pealelõunat läks järsku soojaks +22C.

20 mai veel jahe ja tuuline,vihmasadu,mis oli ka üle pika aja kastmise eest.

21-23 mai ööd vähestes plusskraadides meil,kuigi lubati öökülma,õnneks meie pääsesime,Päeval +12-+15C,kevad venib ja venib,kahtlen kas õunapuud jõuavadki mais õitsema minna.

24mai-25 mai on järsku muutus,ööd soojemad ja päevane temperatuur +24C,kuigi täna on natuke ka tuult ja selle paari sooja päevaga on õunapuud õitsema läinud-Minu lemmikaeg!!!

Aias läksid ka viimaks rodod õitsema ja esimesed madalad varased iirised alustavad õitsemist.Tulbid ka õitsevad,mõni pilt uutest tulpidest ka.Sel aastal näitavad õit ka veed väikesed poogitud õunapuud,loodamet ikka saan mõne õuna ka maitsta.Algab muruniitmispetiood,täna sai teine niitmine juba tehtud.

Aiavili ka kõik maas ja kasvuhoones esimene pisitomatid punased,kurgid ,tomatid õitsevad.Loodan,et öökülmad on selleks kevadeks möödas.Juba täna lõunast pilvitab ja õhtuks lubatakse meile vihma ja pikemat sajuperioodi,ning ka ilma jahenemist.Kas olidki need 2 ilusat päeva mais ainsad või on veel lootust päikesele ja suvesoojale.Lugesin just Accuweatheri ilmaprognoosi suveks Euroopasse,siis see oli küll paljulubav,Lõunas lausa kõrbekuumust ,meile korralikku sooja suve.

Aias täna.

uued tulbisordid

iiriste esimesed õied

Kasvuhoones.
Tsilli suures potis

väike poogitud sibulõun on õisi täis,veiniõunal paar õit

Kivila on igal ajal ilusTammilehised hortensiad on sel aastal kuni maani vaja maha lõigata,õnneks ikka uued pungad tulevad ja elulootust on.Esimene kord selline kahjustus alates 2014 aastast aias.


No comments:

Post a Comment