Thursday, November 30, 2023

LUMINE NOVEMBRI TEINE POOL

 20.nov.päike! Esimest korda sel kuul -3C ja imeõrn lumekiht-nii algas lumisem periood,mis iga päevaga sai lumelisa juurde.Langesid ka tempetatuurid ja saabus talv.20.novembri päike kuldas lehiste okkaid,kuid juba paari päeva pärast olid okkad maas ja puud lumises rüüs.

20.november


21.november


22.november-hommikul -8,7C korraks näitas ka päikest.Ööseks lubatakse suurt tuult ja lumesadu.

                                                   

                                                                                                                                                  

20.nov. ilm ja lumeolud

23.nov.hommikul -1C ja on õunapuudele jäänud lehed maha tuisanud.Üllatusega aknast vaadates ei
näinud mahalangenud lehti maas ja arvasin,et on keerutanud metsa alla.Üllatus oli aga suur,kui õuepoolsest uksest välja läksin ja uks hästi lahti ei tahtnud tulla-seal oligi pea poole meetrine õunapuulehtede hunnik koos lumega-vot kuhu oli ööga jõudnud keerutada.Said korralikult komposihunnikusse viidud.Ööga oli sadanud 1-2 cm lund,tuiskab ja tuul on suur.päeval temp +1C24.novt h -1C ja aknast vaadates kõik valge-Novembrimuinasjutuline ilm!Lund kuskil 20 cm paksuselt.Päeval kõva lumerookimine.Päeval +2C ja lumi raske vesine.Sai ka kasvuhoonelt lumi alla aetud.

24.november


23.november


25.nov.hommikul -4,2C,pilves ja lund aina sajab juurde.Temp langeb,õhtul juba -7,4C Oli vaja Tartus käia ja sõites nähtavus vilets selles lumesajus ja teed lumelopased-muidu vaated ilusad.25 november


Lund lisandub pea iga päev,esimene suurem lumi on küll natuke kokku vajunud,kuid loodus on ilus lumine,lume raskuse all juba murduvad oksad,tuult ei ole olnud,et maha raputaks.


30.november


28.nov.lubati küll tuisku ja lumetormi,kuid meil lisandus 10 cm lund õnneks,kuid Ida-Virumaal,Padaoru kandis jälle tuisu tõttu autod teel kinni ja vajasid abi nagu 2010a detsembrituisus.

29.nov.-8.6C pealelõunat -10C,ei saja,ööseks lubati tuult ja tuisku,kuid meil tuli lund vaevalt 5 cm jagu ja 30.nov.hommikuks temp tõusnud -4C.yucca ainult paistab kivilas lume alt välja


1 comment:

  1. Aga ilus on. Kui vaid puudel, põõsastel seda koormat vähem oleks

    ReplyDelete