Wednesday, April 10, 2024

APRILLI ESIMENE KÜMNEPÄEVAK

 Aprill teeb ikka nalja ja seekordne nali siis öise välgusähvatuste saatel-esimene äike.Kuigi piirdus ainult sähvatustega meil,kuskil vast paugutas ka,öö imeliselt soe +9C ja vähene vihm.Minu kirsiõied koos forsüütiaga  ka näitavad suure kevade algust-ikka toas.Sai pühadeks ajatatud.


1.aprill-suvi,mis suvi!Lilled ja liblikad ning suvine temperatuur +22,3C,lausa särgiväel sai aias oldud.2.aprill meil veel soe +14C.Ööd soojad +6-+9C piires.Kõik sibuliirised on täisõites ja esimesed koerahambad avavad õisi selle sooja ilmaga.
Esimene vaprake avas õie-Tii käest saadud seemnetest kasvatatud taimeke-tõenäoliselt Siberi koerahammas


3.aprill-ööga ilm jahe,lausa külm-Õues jäine õhk,udutab hommikupoole vihma.Päeval nulli ümbruses,tuleb üksikuis lumehelbeid.Pealelõunat tihedam lumesadu-osa sulab maha langedes,kuid õhtuks maa valge ja -1C.Ööd jälle miinustes -4C 4.aprilliks sulas küll enamus lund ära,kuid põhjapool ja metsa all veel maa valge.


5.aprill pilves päeval ainult +2C jäävihm vaheldumisi vihma ja lörtsiga.Libe!Maa rohkem valgemaks meil ei muutunud.Õhtul ja öösel temp.jälle vähestes plusskraadides.
6.aprill tuuline,kuid soe,viimanegi lumektibe sulanud.


7-9 aprillil ilma soojenemine,9.04 keskpäeval lausa suvesoojus +20C.Paari päevaga on muru kohe rohelisemaks muutunud silmnähtavalt.

Kaktused puhastatud,kahjustusi on,kuid enamus sordid siiani alles,kevad veel ees ja aprill ka võib veel kahjustusi ärkamisega tekkida.Jaanuari külv on ilusti kosunud.Lumeroosi seemikud õitsevad,mõnedel lausa titemeri ümber.Sooviatele jagub.10.aprill-täiesti suvi .temperatuurirekord 2017 aastast purunes.


Roosid tuli ikka korralikult tagasi lõigata,ei mäleta millal nii kahjustunud olid.Loodan,et ikka ajavad mõne punga.Krookused möllavad roosipeenardes!


siin ei näegi roosivarsi,ainult konsik krookustega

siin mõned varred ilusad
Täna puhastasin suvesoojuses iiriseid juba teist korda,esimene sai männiokkaprahist puhastatud märtsis soojade ilmadega.Täna rohitud ja ka kahjusid just uutet kõrgetel sortidel.
On koerahammaste aeg-minu suured lemmikud.Sinililled ja koerahambad

Ei mäletagi nii sooja aprilli alguspäevi,aga eks ole näha mis ilm edaspidi teeb.


Õhtutaevas lõi müstilise õhkkonna oma punetava taevaga.


1 comment:

  1. See varakevad on ikka nii ilus ja kaktuselapsed nii nunnud.

    ReplyDelete