Saturday, December 4, 2010

DETSEMBER

Talv on käes ja lumi maas.Suur talv hakkas juba novembri lõpus.Vanarahvatarkus- Andresepäev-külma ja talve saabumise päev läks sel aastal täppi.Andresepäev oli külm ja karge,hommikul näitas Elvas termomeeter -23.
Kõik sügistööd said õnneks õigeaegselt tehtud ja nüüd õige aeg soojas toas mõelda tagasiulatuvalt ja teha uusi plaane kevadeks.
Väike kokkuvõte selle aasta tegemistest minu aias.
 1.Sai rajatud uus suur roosipeenar ja mõned vanad kiduramad roosid uuesti ümberistutatud.
2. Laiendasin oma iirisepeenart.Muretsesin juurde kuskil 50  uut sorti.
3. Tegin algust rodoaia rajamisega mändide alla. Istutasin kevadel 25 esimest taime.
4. Käisin suvel paaril aiandusalasel väljasõidul.


Plaanid kevadeks 2011
1.Paar vana ja kiratsevat roosi välja vahetada.
2. Laiendada rodoaeda.
3. Ikka iirised ja iirised.Ootan huviga uute sortide õitsemist.Sel aastal ei ole enam plaanis uusi sorte juurde muretseda.Eks olen seda igal aastal lubanud endale,kuid minul on seda raske täita.
M.Maripuu seemik
Proovin sel aastal katsetada ise iiriste tolmutamist ja nii mõni uus ja eriline taimekene saada. Iirisereisilt M.Maripuu juures sai vaadatud kuidas ta  tolmutab erinevaid sorte ja nägin kui huvitavaid sorte on nii võimalik saada.Asi hakkas väga huvitama. Sügisel sai juba Baldieri vabatolmlemise seemned maha külvatud.Nüüd ainult loota ,et ikka idanevad.                 
Põnevust kui palju!!
4.Tahaks suvel minna jälle mõnele minu jaoks huvitavale aiandusreisile.
Teresa aias

Ja seda kõike tahan ka fotodele jäädvustada.Looduse pildistamine ja üldse fotograafia on minus suurt huvi tekitanud.Nüüd loodusesse või reisile minnes on fotokas alati kaasas. Kohe meeldib pildistada.
Teresa aias

R.Palusalu aias

No comments:

Post a Comment