Thursday, March 29, 2018

PÜHADE EEL

Päike on paari päevaga jõudnud imet teha.Enamus lund sulanud,lund veel põhjapoolsel küljel ja kivilas ka üksikutes kohtades.Täna hommikul oli -6.8C ja hetkel +4.4C ja mõnus kevadilm
Kõige külmem oli meil siiani eile  hommik,kui termomeeter näitas 2 m kõrgusel õhus -14.4C,päeval +1C.
Käisin täna aias uudistamas.Ninakesi tekib järjest juurde ja kivilas on olukord päris hea siiani,aga kõik võib veel ju muutuda.Kivilas olid nelgid natuke kahjustada saanud ja panin neile kuuseoksa peale.Ka paar nooremat kaktust oli kuidagi kahtlast ja paaril liigil olid osad lülid maha kukkunud.Korjasin kokku ja panin kasvuhoonesse potti.Eriti hea meel on eelmine aasta tellitud Echinocereus triglochidiatus LZ89-kant-kiiskkaktuse üle,et on sellele pikale sügisele ja vähesele talvele siiani vastu pidanud.
Sügis ja talikülv,mis sai suurte külmade eel tuppa toodud seisavad.Ilusad on sügisel tärganud oma seemnest külvatud ja dets tärganud kõrvikpriimulad ja tellitutest ainult sedumid.Sedum obcordatum on korralikult tärganud,kuid Sedum pilosumil on üks imepisike taimeke tõusnud ja sellisena nad juba toas 10 päeva jagu,ei midagi rohkemat.Pulsatillad ja tellitud priimulad veel ei ole tärganud,ootan ikka.Loodan,et ei ole varem külmaga pihta saanud-ootan edasi.
Kõige tähtsama unustasin peaaegu-nägin täna lepatriinut aias-kevad ei ole kaugel!
Selline seis hetkel aias:

Minu Amuuri adoonis hetkel selline
Echinocereus triglochidiatus LZ89-kant-kiiskkaktus
Delosperma  üle on hea meel-teine katsetus
Siin on natuke päikesepõletust
Panin kuuseoksa nelgile päikesekaitseks
Siin tundub,et on kuidagi kahtlane
Oma seemne sügiskülv
S.obcordatum ja teisel kui hästi vaadata siis üks imetilluke S.pilosumi titt
Aknal veel jõulud

4 comments:

 1. Lepatriinu :D Nii armas. Mina kuulsin täna lõokest. Tuleb, tuleb :D

  ReplyDelete
 2. Kadedaks tegi mind sinu postitus, nii ilus kevad ja muld ja taimed. Meil veel nii palju lund, et midagi ei ole näha. Aga no küll ta meile ka jõuab, sest sookured, lõoke ja kuldnokk on kohal. Ilusaid pühi!

  ReplyDelete
 3. Vahin ikka ja jälle neid õues kasvavaid kaktuseid. Olen lihtsalt kade ;)

  ReplyDelete
 4. Väga kevadised kaadrid, nüüd vist kahjuks kõik jälle lume all?!

  ReplyDelete