Tuesday, August 30, 2022

KUUM JA KUIV AUGUST


 Homsega saab augustikuu läbi,oli minu mäletamist mööda väga suvine.Oli päikest ja kuuma,kuid vihma saime meie augustis ainult kolm korda-1.augustil ,22. augustil ja 26.augustil.Seda on ikka väga-väga vähe!Kasta püüdsin ainult olulisemat,enamus aiast pidi ise hakkama saama.Kadusid on juba praegu,aga eks kevadel on näha,kes pidas vastu kes mitte.Maksimumtemperatuur oli meil päeval +34C,kuid +30Cja natuke  üle temperatuure oli ikka kokku vähemalt nädala jagu.Oli rekordkuum august ka ilmajaama andmetel.Kui vanarahvast uskuda siis kuum ja kuiv augustikuu lubab pikka ja külma talve.Hoidistamine oli põhitegevus-kogu saak sai ilusti purki ja seda tegevust jätkub veel septembrissegi.

Väikesed erivärvilised tomatid sel aastal väga saagikad ja tegin ka zelatiinis tomateid.

Eile 29.aug.oli lõunani veel +27C,kuid siis läks pilviseks ja õhtul müristas ilma jahedamaks +23C,vihma sai küll vähe,kuid Rõngus oli olnud korralik rahe.Öösel 4.00 paiku oli äike tagasi koos suurema sajuga ja terve tänane päev sadas vihma ja tempratuur üle +16C ei tõusnud.

iirised said tagasi lõigatud.Nagu kõik hinnad on tõusnud,siis elekter on lausa kullahinnaga,kuigi ilmad kuumad,täiesti arusaamatu!uskumatu!(jäädvustan ajaloo)Kartuli jõudsin üles võtta ja ka iirised korda teha kuivaga,täna tegin veel letšot.Tomatist on veel vaja tšillimoosi  ja mahla teha.

Kõrvitsad veel kosuvad ja juuli lõpupoole külvatud kurgid hakkasid õitsema,viimati saab veel saaki ka.Natuke jäin külviga hiljaks,aga katteloor ja kile sai peale.


Kivilas käib keegi kaktuste vahel järjepidevalt jalutamas ja lülisid järjest kukub O.rutila minil.Panin talle lausa kaitse peale,pidevalt üks rada.Nüüd on rahulik.

Sidrunipuu õitseb ja kannab vilja korraga,küll on hea lõhnaga.Õunapuud on õunu täis ja sama ka ploomid.Pirne on sel aastal vähem.Metsa pohlale ja jõhvikale veel vaja minna.
Ploom"Ave"


No comments:

Post a Comment