Wednesday, March 15, 2023

POOL MÄRTSI SELJATAGA

 Märts on saanud poolepeale ja kevad kohe-kohe saabumas.Paar viimast päeva ikka kevadised.

Märts algas päikesepaiste ja -4.8C,siis edasine on kulgenud enamus lumesajus ja seda lund on tulnud ikka korralikult.7.märtsi seisuga kuskil 15-20 cm lund olenevalt asukohast Tuisune ja sajune oli ka naistepäev.

9 märts-hommik -7C ja ööga oli lisandunud veel lund,päeval päike ja -1,2C,õhtuks langes termomeeter -15 7C

10.märts hommik -20.8C päeval päev läbi päike

Edasi vahelduvalt vähene lumesadu ja päeval päike , vähesed plusskraadid,tuuline.

Tiibeti(Hiina) lumeroos (H. thibetanus)täna jõudsalt lumest tulemas

13.märts hommik-7.2C,päeval päike,õhtupoole tõusis tuul ja sadas lund.Kui õhtu oli veel suure lumega talv,siis hommikuks oli juba soe õhumass ennast sisse seadnud.

lund on palju -13 märts14.märts -kevad,mis kevad-veed vulisevad ja lumi sulab silmnähtavalt.Päeval +10.8C sooja.Kardinaalselt  muutus ilm ühe ööga.

24 tunni muutus 

13 märts üleval-14 märts all

14 märtsi hommikuks oli metsaalune sulanudTäna,15.märts hommik +3C ja vahelduvalt päike ja paar väikest lõrtsihoogu hommikupoole, lumi sulab silmnähtavalt ja esimesed õied juba lumest väljas.Päeval temp +5C ümber.Lõunast ilus päikesepaiste!

Täna aias-lilleninad ööga välja sulanud ja ka kivila hakkab tasapisi lume alt välja sulama.Potipõllundus tärkab.Naistepäeval külvatud tomatitega sai natuke sortide osas liiale mindud,aga enamus erilisemaid sai külvatud vaid üks seeme

Selline siis sai minu nimekiri:

Põhisordid-Malle(12 seemet)-Tsarine,Dimerosa,Cindel(5 seemet)Hector (3 seemet)Tolstoi ( 3 seemet)

Erivärvilisi-erikujulisi-Ananas,Black Cherry,Corsaro,Indigo Rose,Christmas Grapes,kollane kirss,Mini Roma,Violet Jasper,Blue Pitts,Green Envy,Peppernato,Artisan Blush Tiger,Black Strawberry,Indigo Pear Drops.Üleval nad on ja nüüd jälgin kasvu!

Kivilas.
Toas on kevadet-eelmine nädal tõin forsüütia oksad tuppa ja nüüd aitavad õied mul kevadet oodata!1 comment:

  1. Muutus lumerindel oli tõesti drastiline. Sul ninakesi juba palju, minul vaid lumekupunatukesed. Tomatid on tõesti popiks saanud aga üldiselt ma eriti ei pirtsuta, peaasi et on hea tomat. Üks erand on meie majas küll. Ilma ´Black Cherryta `pole elu ega midagi.

    ReplyDelete